X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی گفت: مظلومیت هاشمی رفسنجانی هم در دوران حیات و هم بعد رحلت از آیت الله بهشتی بیشتر و عمیق تر بوده و هست.
به گزارش  ایرنا غلامحسین کرباسچی شامگاه پنجشنبه در مراسم گرامیداشت رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در کانون طه گرگان افزود: آیت الله بهشتی قبل از شهادتش توسط منحرفین به مدت 2 یا سه سال ناسزا شنید و آنان کسانی بودند که همه ملت آنها را منحرف از مبانی اسلام و انقلاب می دانستند اما هاشمی طی 37 سال در عین اینکه مطابق صلاح و خیر مردم رفتار و عمل میکرد اما همواره از کسانی ناسزا شنید که عده ای آنان را انقلابی می دانند. 
 وی یادآور شد: بعد از شهادت آیت الله بهشتی علیه او کلمه ای بر زبان نیاوردند اما دردناک است که عده ای بعد از رحلت آیت الله هاشمی همچنان جدی ترین تهمت ها را به او می زنند.

شهردار اسبق تهران در بخشی دیگر از سخنان خود با یادآوری تقدیر خانواده هاشمی از مردم برای حضور کم نظیر در تشییع جنازه آن مرحوم گفت: اگر منصفانه قضاوت کنیم این تجلیل در مقابل یک سال از عمر پررنج و زحمت و شنیدن دشنام های هاشمی هم چیزی نیست.

کرباسچی در پاسخ به این پرسش که بی هاشمی چه کنیم؟ تصریح کرد: باید اندیشه هاشمی را حفظ و در تمام ابعاد زندگی اجتماعی و فردی بکار بندیم.

وی گفت: آیت الله هاشمی تحت تاثیر چپ و راست نبود بلکه همواره در هر دو جبهه به علت اعتدالی که داشت منشا اثر بود؛ قضاوت و موضع گیری آن مرحوم در برخوردها و مسائل شخصی و عمومی کشور بر مبنای اعتدال بود.

وی با بیان این که هاشمی خیرخواهی خود را در خارج کشور هم ثابت کرد، به نقل از ملک عبدالله عنوان کرد: هاشمی شخصی است که حتی برای دشمنانش هم خیرخواهی می کند.

وی ادامه داد: هاشمی به قانون، نظام اداری و سیاسی احترام می گذاشت و هیچگاه از اختیارات خود فراقانونی استفاده نکرد؛ او به کار فرهنگی با حضور مردم اعتقاد داشت و خوش بین به آینده بود و هیچگاه ناامید نشد.

کرباسچی با بیان اینکه بیشتر از هاشمی شخصی را سراغ نداریم که حتی از صدا و سیما به او توهین شده باشد، گفت: جمهوری اسلامی بدون نام هاشمی در خاطره ها نمی ماند.
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.